Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde saç ekimi operasyonu oldukça gelişmiştir. Bu gelişen tekniklerden biri Safir Fue ile gerçekleştirilen saç ekimidir. Safir uçlu medikal bir alet (kalem) ile gerçekleştirilen Fue saç ekimi kanalların açılması uygulanmasında safir uç kullanılarak daha küçük mikro kanalların açılmasını sağlar. Dolayısıyla operasyondan sonra oluşan kabuklanma oldukça minimal düzeydedir. Dolayısıyla safir fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci de hızlı sonuçlanmaktadır.

Acısız ve Ağrısız Safir Fue Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi operasyonu olacak kişi direkt genel anestezi isterse anestezi uzmanı doktoru tarafından sedasyon verilerek yapılan saç ekim uygulamasıdır. Sadece baş bölgesini uyuşturarak operasyon olacak kişilere lokal anestezi uygulanır. Her iki durumda da hiçbir şekilde ağrı acı hissedilmez. Bununla birlikte hasta son derece konforlu acısız bir saç ekimi tedavisi yaşar. Genel anlamda saç ekimi uygulaması ağrılı ve acılı bir işlem değildir. Ancak hastaların bu konuda çekinceli davranmaları saç ekiminde de daha gelişmiş konforu beraberinde getirmiştir.

Safir Uç İle Yapılan Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Hastaya lokal veya sedasyon anestezi verilerek greftler mikro motor adı verilen alet fue yönetimi ile donör bölgeden kökleri ile alınır. Toplanan greftler safir uçlu medikal kalem ile açılan kanallara ekilir. Safir Fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimlerinde hata payı minimal düzeydedir. Saç köklerinin ekilme açısı yönü ve sıklık derecesi çok daha başarılıdır Bu nedenle safir uçlu medikal kalemle kanalların açılması saç ekimi uygulamasının başarısını oldukça etkileyen bir durumdur.

Saç Köklerinin Donör Bölgeden Alınması

Genel anlamda saç ekimi uygulamasında donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri ekilecek alana transfer edilir. Anestezi altında gerçekleştirilen işlem mikro motor adı verilen alet ile donör bölgeden alınır ve safir uçlu medikal kalem yardımı ile transfer edilir. Böylelikle hem çok daha fazla saç kökü ekimi sağlanmış olur hem de ekilen saç greftlerinin açısı yönü ayarlanması konusunda sıfır hatayla yapılmış olur.

Safir Fue Saç Ekiminin Avantajları

Safir saç ekiminde safir uç kullanılması cilde daha az hasar verir. Dolayısıyla iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir. Safir uç kullanılan saç ekiminde ağrı ve acı minimal düzeydedir. Dolayısıyla kanama yok denecek kadar azdır. Buna bağlı olarak safir saç ekiminde enfeksiyon riski de diğer ekimlere göre oldukça düşüktür. Ayrıca safir tekniğinde kullanılan medikal malzemelerin hepsi tek kullanımlık ve sterildir. Kişiye özel olarak açılıp kullanılır. Daha doğal ve daha yoğun saç ekimi safir fue tekniği ile gerçekleşmektedir.

Safir fue Saç ekimi Tekniği

Saç ekiminde kullanılan safir uçlu medikal alet kanal açma konusunda oldukça gelişmiş bir alettir. Diğer kanal açma tekniklerinde daha düz bir metal kullanılırdı. Ancak safir tekniği saç ekimi konusunda devrim niteliğindedir. Medikal kalemin ucunun safir olması deriye ve dokuya daha az hasar vermektedir.Fue yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi diğer tüm saç ekim yöntemlerinden hem çok daha pratiktir hem de farklı bir cihaz (mikro motor) kullanıldığı için daha yeni nesil bir ekim gerçekleştirilir.Bu yöntem diğer bütün yöntemleri geride bırakan oldukça gelişmiş yöntemlerden biridir. Safir uçlu saç ekim tekniğinde donör bölgeden alınan saç greftleri bütün halinde alınmaz. Tek tek saç kökleri toplanır ve aynı şekilde ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç ekimi operasyonu özellikle safir uçlu saç ekim tekniği kullanıldığında çok uzun süren bir operasyon değildir. Genellikle saç ekim süresini hastanın karar aşaması etkilemektedir. Saç ekimine karar verdikten sonra ilk muayene de hastanın saç ekimine uygun olup olmadığına hekimin karar vermesi gerekir. Ayrıca saç dökülmesinin nedenlerini araştırılıp herhangi bir sebebe bağlı olup olmadığı tetkik edilir.

Çünkü istenen başarılı sonucu alınabilmesi için saç ekim işlemi yapıldıktan sonra saçların dökülmesinin devam etmemesi gerekir. Saçlı olan donör bölgeden alınan saçların ne kadar sağlıklı olup olmadığı önemlidir. Böylelikle saç ekim işlemi yapılmadan önce bütün tetkikler yapılarak saç ekim operasyonu gerçekleştirilir.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Ön görüşmelerimiz ücretsizdir.

SAFİR FUE TEKNİK

Uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık hiç hissetmeyeceksiniz.

Read more

HASTANEDE PLASTİK CERRAH KONTROLÜNDE

Tüm operasyonlarımız plastik cerrah kontrolünde, Covid 19 tedbirleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

Read more

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi’nde Dünya Standartları Üzerinde Hizmet Sunmaktayız.

read more

5 Yıldızlı Konaklama

Dünya’nın en iyi otellerinde , uygun fiyat ve özel transfer hizmetleri ile konaklama imkanı sunmaktayız.

DETAYLAR